Omuzlar
» Ürünlerimiz

Firmamız, piyasada bulunan metal ve plastik valflerin tümüne uygun isteğe bağlı şekil ve boyutlarda kapak, yüzük ve omuz üretiminde kendini kanıtlamıştır.

 

Solda yer alan ürün kategorilerinden ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Omuzlar

» İletişim

Şirket ünvanı : AL-MAK SANAYİ VE TİCARET

Telefon : (0282) 673 26 77

Fax : (0282) 673 49 33

Merkez : Zafer Mh. Şehit Yüzbaşı Yücel Kenter Cd. Yeni Sanayi Sitesi 2M/2 Blok No:8 Çorlu/Tekirdağ

Fabrika : Balaban Mh. Uzungöl Cd. Dış Kapı No : 3/B İç Kapı No : 8 Silivri/İstanbul

 

» Referanslarımız

Referanslarımız hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

(0282) 673 26 77 | a.urkmez@al-mak.com.tr

» Kurumsal
AL-MAK faaliyetine 1972 yılında Özlem Ticaret adıyla Çorlu'da başlamıştır. Yapı sektörü ve otomotiv sanayinin önde gelen markalarının Trakya bölgesi ana bayiliklerini bünyesinde bulunduran Çorlu ve çevre illerin en büyük yedek parça ve teknik malzeme satışı yapan firması olarak ticarette kendini kanıtlamıştır.
 
1993 yılında satışını yaptığı bazı yedek  parçaların üretimine başlamasıyla sanayileşme  yönündeki ilk adımını; patenti kendine ait olan ve  dünyada ilk kez uygulanan "Sıvalama ve şekil  verme" yöntemleriyle IVECO (OTOYOL-KOÇ HOLDİNG) fabrikasına kasnak üretimiyle atmıştır.
 
Otomotiv sektörüne yan sanayi üretimi yapılması sonucu kazandığı büyük tecrübeyle hızla büyüyen Özlem Ticaret metale şekil verme konusunda büyük bir başarı sağlamış olup bir çok sektöre hizmet vermiştir.
 
Firmamızda 2000'li yılların başlarında ticaretten imalata yönelimin iyice artmasıyla, sadece imalata ağırlık verilmiş olup kozmetik sektörüylede bu yıllarda tanışılmıştır. Sektörde yerli üretimin eksikliğini fark eden firmamız 2000 yılında AR-GE çalışmaları ve piyasa araştırmalarına başlamıştır.
 
Metal sıvama, presleme, şekil verme konusunda dünyada öncü imalat yöntemlerini bulan, geliştiren ve kullanan firmamız bu tecrübesini alüminyum hammadesi ile birleştirerek kozmetik sektörüne adım atmıştır.
Günümüzde ise sektörün en önde gelen firmalarının tedarikçisi olarak büyük bir büyümeyle faaliyetine devam etmektedir. 
 
Sektörün içinde bulunan tüm firmalara hizmet vermeyi amaçlayan Özlem Ticaret 2012 yılında günümüz koşullarına uyum sağlamak ve imalat sektöründeki varlığına istinaden ismini
"AL-MAK SANAYİ VE TİCARET" olarak değiştirmeyi uygun bulmuştur.
 
Üretim tesisimizden bahsetmek gerekirse; 5 tondan başlayarak 600 tona kadar değişen büyüklükte presleride kapsayan, 5 adet otomasyon boy kesme makinası, montaj hattı ve kalıphanesiyle her bir ürün kaleminden günlük tek vardıyada 25.000 adet üretilebilmektedir. Kapak, yüzük, omuz vb. mamülün eloksala uygun, ithal alüminyum hammaddesi kullanarak üretim yapan üst seviye bir tesistir.
 
Sektörün her kolunda bulunmayı hedefleyen firmamız tesisine plastik enjeksiyon makinalarınıda eklemiştir. Talepleri doğrultusunda kalıp yaparak plastik ürünlerin üretimi konusunda da kendisinden bekleneni sunmaktadır.
Ayrıca mevcut imalarınızda ve yeni ürün geliştirmelerinizde tasarım ekibimizle sizlere hizmet sunmaktan mutlulu duyacağız.
 
Saygılarımızla...